Logo Institut del Teatre

CPD. Pràctiques escèniques dansa contemporània

Comparteix

Del 16.5.2019 al 18.5.2019

Pràctiques escèniques de contemporani 2018-19. Imatge de Mariona Olmos

Espectacles finals del curs 2018-2019 dels alumnes del departament de dansa contemporània del Conservatori Professional de Dansa (CPD)

Cada any durant el mes de maig, l’Escola d’Ensenyament Secundari Artístic/Conservatori Professional de Dansa (EESA/CPD) presenta els tallers amb els alumnes de les especialitats de dansa clàssica, dansa contemporània i dansa espanyola. Aquesta pràctica escènica representa un punt culminant del curs, una oportunitat per adquirir i consolidar totes les competències tècniques, actitudinals i artístiques que s’han treballat des del setembre i que són la base de la carrera professional dels ballarins i ballarines.

Els tallers d’enguany de dansa contemporània estan inspirats en l’univers de Núria Font, coneguda professional de la dansa com a videoartista, promotora, comissària d‘exposicions i productora, que ens va deixar l’octubre del 2018. Aquesta és la nostra manera de retre-li un petit homenatge  i reconèixer el seu llegat. 

Mostra de dansa clàssica
Professorat: Mariana Giustina i Montse Llopis
Intèrprets: alumnes de 1r i 2n curs
Música: “Shine On Your Crazy Diamond”, de Pink Floyd

Improvisació
Coreografia: Maxime Iannarelli i Yoshua Cienfuegos
Intèrprets: alumnes de 1r i 2n curs
Música: “Shine on Your Crazy Diamond”, de Pink Floyd.

Mostra de dansa contemporània
Professorat: Nathalie Labiano, Claudi Bombardó, Natalia Viñas, Keith Morino, Emili Gutiérrez, Yoshua Cienfuegos, Susana Rodriguez
Intèrprets: alumnes de 1r a 6è curs
Música: “Time”, “On the Run”, “Terminal Frost”, “Another Brick in the World”, de Pink Floyd

Luis Glass
Coreografia: Natalia Viñas
Intèrprets: alumnes de 5è curs
Música: Luis M. Carmona

Yihudiyut
Coreografia: Keith Morino.
Intèrprets: alumnes de 4t curs
Música: “Alef Bet” de Victoria Hanna i “Some”, de Nils Frahm

Estudi obert
Coreografia: Claudi Bombardó
Intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: Txaikovski, Leonard Cohen i Bonoise

Dark Flares
Coreografia: Human Hood
Intèrprets: alumnes de 5è curs
Música: “Azure Azure”, de Tim Hecker i “Heptapod B”, de Jóhann Jóhannsson

Restrictus Woods
Direcció artística i coreografia: Maxime Iannarelli
Video Artwork: Maxime Iannarelli
Coreografia i intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: Mario Batkovic, Daniel Steinberg, Yom i George Lucas

Ego In Motion
Coreografia: Emili Gutiérrez
Intèrprets: alumnes de 4t curs
Música: Kevin Volans i Brain Damage

Pulp Beats for Running People
Coreografia: Claudi Bombardó
Intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: Woody McBride i Henry Purcell

Fragil_es@Meetingpoint.con
Coreografia: Nathalie Labiano
Intèrprets: alumnes de 5è curs
Música: “Baby Momma”, de Ying Felix & Poket, “A Suite of Théâtre Music”, d’Andrew Parrot i “Daughters for Sale”, de Sonita Alizahed

Continuum
Coreografia: Guy Nader 
Intèrprets: alumnes de 6è curs  
Música: Miguel Marín

Alumnes del Departament de Dansa Contemporània

1r curs: Naia Cascales Guzmán, Marina Chloë Cidra Labiano, Genís García Mármol, Ayla Guisado Díaz, Stella Parra López, Martina Isona Puertas Márquez, Alba Navas Torres, Nanami Tottori i Ekaitz Villar Romera.  

2n curs: Zoé Arnao Gautry, Núria Audouard Fericgla, Marta Badosa de Gispert, Sergi Caseras Gómez, Aleix Martí Colomer Campoy, Uma Esono García, Elmo Extremera Closas, Mar Fité Boscà, Tania Hernández Mulet, Aina Joaniquet Guami, Cèlia Llaberia Matas, Agnès Muñiz Piera, Lucía Pellico Gallego i Rita Roig Vila.

3r curs: Natalie Dimitrova Alexandrova, Martina Altayó Sacristán, Vera Asunción Revuelto, Roser Dresaire Loire, Carina Freixas Palou, Lluna Galarza Serra, Joan Garcia Picón, Tomàs Gispert Jiménez, Maria Lamuela Álvarez, Blai López Sánchez, Yennifer Macías Moreno, Paula Martín Tomás, Joaquín Martínez Scollo, Patricia Pazo Peres, Ilènia Pradas Reguill, Noelia Puigdueta Díaz, Hugo Real López, Eloi Rodés Aznar, Irene Rojo Febrer, Guillem Salmerón Munné, Raquel Valldeperez Tomá i Marta Vidal Martín.

4t curs: Carla Andrades Palacios, Gaëlle Bastien Gracia, Beatriz Cáceres Huamaní, Luigi Junior Civitarese, Judit Entrena Mesa, Julieta Eres Pombo, Héctor Espuela Pablo, Queralt Farran Prat, Laura Feliu Casas, Sergi Ferrando Borau, Mar González Malagarriga, Sara Xiang Ru Guaitoli, Laura Gutiérrez Aguilar, Montse Gutiérrez Vidal, Bernat Martínez Sardà, Laia Pedrola Ortiz, Maria Porras Gasset, Claudia Rodríguez Llacer, Marina Ruiz Petit, Rita Tenes Martínez, Aïda Valls Tarré i Isaac Verdura Bresolí.

5è curs:Rosa Blake, Martí Blanco Romeu, Indar Carmona Viñas, Rosa Cassamà Barbens, Renata Cidra Labiano, Marie Francine López Cama, Joan Macías Moreno, Carla Piris Lasaga, Noel Quintela Fernández, Anna Rotllant Estelrich, Pere Sansaloni Servera, Pau Serra Chacón, Anna Soler Canet i Mauricio Jesús Zúñiga Jiménez.

6è curs: Anna Alegre Codorniu, Giulia Eberle, Gloria García Garrido, Sofía Mae García Lemes, Laura López Fernández, Clara López García, Carlota Mas-Beya Linares, Maria Sayrach Baró i Úrsula Urgelés González.

Instrumentistes:

Coordinació, piano, guitarra: Jordi Berni
Veu: Ismael Dueñas, Nelsa Baró, Roser Dresaire
Violoncel: Havard Enstad
Teclat: Jordi Griso
Baix: Cristobal Montesdeoca
Bateria: Joan Vilalta
Piano: Lluís Carmona
Coordinació artística: Rafel Plana

 


Horari
Dijous 16 de maig, 19 h
Divendres 17 de maig, 19 h
Dissabte 18 de maig, 17 h


Preu
Entrada gratuïta. Cal recollir l'entrada des de dues hores abans de l'espectacle, a taquilla


Ubicació
Teatre Ovidi Montllor


SEU CENTRAL
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
i.teatre@institutdelteatre.cat

 

CENTRE DEL VALLÈS
Plaça Didó, 1
08221 Terrassa
T. 937 887 440
it.terrassa@institutdelteatre.cat

 

CENTRE D'OSONA
c/ Sant Miquel dels Sants, 20
08500 Vic
T. 938 854 467
it.vic@institutdelteatre.cat

 

MAE
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
mae.it@institutdelteatre.cat

 

Carregant...
x