Logo Institut del Teatre

CPD. Pràctiques escèniques dansa clàssica

Comparteix

Del 23.5.2019 al 25.5.2019

Pràctiques escèniques de dansa clàssica curs 2017-18. Imatge: Mariona Olmos

Espectacles finals del curs 2018-2019 dels alumnes del departament de dansa clàssica del Conservatori Professional de Dansa (CPD)

Cada any durant el mes de maig, l’Escola d’Ensenyament Secundari Artístic/Conservatori Professional de Dansa (EESA/CPD) presenta els tallers amb els alumnes de les especialitats de dansa clàssica, dansa contemporània i dansa espanyola. Aquesta pràctica escènica representa un punt culminant del curs, una oportunitat per adquirir i consolidar totes les competències tècniques, actitudinals i artístiques que s’han treballat des del setembre i que són la base de la carrera professional dels ballarins i ballarines.

Mostra de dansa clàssica
Professorat: Maria Muñoz, Laura Mas
Intèrprets: alumnes de 1r i 2n curs
Música: Lluís Carmona (agraïments a Robert Infiesta) 

La Bella Adormida (extracte): Aurora’s Friends
Coreografia: M. Giustina, segons M. Petitpas
Intèrprets: alumnes de 3r curs
Música: P. I. Tchaikovski

La Bella Adormida (extracte): Vals del cos de Ball del primer acte
Coreografia: R. Noureev (adaptació de Victoria Saiz)
Intèrprets: alumnes de 4t
Música: P. I. Tchaikovski 

Jockey Dance
Coreografia: A. Bournonville (adaptació de M. Giustina)
Intèrprets: alumnes de 3r curs
Música: C. C. Moller 

El Corsari (extracte): Grand Pas des Eventails
Coreografia: segons M. Petitpas (adaptació de Lourdes de Rojas)
Intèrprets: alumnes de 5è curs
Música: Alexei Ratmanski 

Sylvia: Variacions i Pas a Dos
Coreografia: F. Ashton (adaptació de Victoria Saiz)
Intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: L. Delibes 

PAUSA

Mostra de dansa contemporània
Professorat i coreografia: Maxime Iannarelli, Nathalie Labiano
Intèrprets: alumnes de 1r i 2n curs
Música: Cristóbal Montesdeoca, Jordi Berni 

Lose it
Coreografia: Claudi Bombardó
Intèrprets: alumnes de 5è curs
Música: Moire 

Renaissance
Coreografia: Esmeralda Maycas
Intèrprets: alumnes de 3r curs
Música: Handel 

Avec plaisir
Coreografia: Victoria Saiz
Intèrprets: alumnes de 4t curs
Música: Thomas Newman, Vivaldi

Good bye Giselle
Coreografia: José Cruz (adaptació inspirada en el primer acte del ballet original)
Intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: A. Adam, Elvis Presley 

A sweet spell of oblivion
Coreografia: David Dawson (adaptació de Sebastien Mari)
Intèrprets: alumnes de 4t i 5è
Música: J. S. Bach
The recording of J. S. Bach’s preludes is kindly provided by Ballett im Revier Gelsenkirchen, Germany (artistic director, Bridget Breiner)

1000 thoughts
Coreografia: Gustavo Ramírez
Intèrprets: alumnes de 6è curs
Música: Matt Monro, Ólafur Arnalds, Mokira, Savvas Ysatis & Taylor Deupree
Commissioned by Juilliard Dance for New Dances 2017. Premiered in the Peter Jay Sharp Theater at The Juilliard School on December 6, 2017.

*Coreògrafs convidats: Sebastien Mari i Gustavo Ramírez
*Vestuari: Roser Borràs

Alumnes del Departament de Dansa Clàssica

1r curs: Adam Albaladejo Sánchez, Mireia Jing Campillo Córcoles, Júlia Chesa Lisbona, Hanna Fores Lozano, Gala Gutiérrez Ramal, Leons Jakovlevs, Ángela Martín Cornejo, Ton Puntí Homs, Natalia Ribalta Milà, Daniela Sánchez Navarro, Oriol Serra Borrego, Alicia del Carmen Vilcherrez Marín i Lucía Zamorano Rubio. 

2n curs: Erik Andrades Palacios, Cian Escribà Cayla, Eva Fernández Garcia, Laia Gómez Redondo, Eluney González Viñas, Martina Moreno Vives, Irene Navarro Luna, Paula Queral Martí, Carla Reynés Caputo, Farners Salmeron Mir, Laia Sánchez Falagán, Laia Solis Ferrer i Mireia Torres Martí.

3r curs:
Pau Altimira Marfà, Carolina Encabo Gil, Bernat Giménez Suesa, Maria Iglesias Sánchez, Emma Pons Sugrañes, Marta Pursals Sarri, Clara Liangcai Quetglas Pérez i Joel Sans Alonso.

4t curs:
Clàudia Altayó Dordal, Pablo Bueno Tierz, Íria Caballé Vilà, Irene Casals Vidal, Mireia Domínguez Canalda, Joan Jansana Escobedo, Emilia Lindblom Arbues, Yiling Liu, Saoirse Malone, Clàudia Mateo Marrè, Lis Montserrat Folguera, Selena Marlenie Orea, Eduardo Rodrigo Pérez, Diego Pablo Urrutia Cereceda, Pol Vázquez Burgos, Ona Vilardaga Gomila i Azaliya Yabbarova.

5è curs:
Aina Betancort Gómez, Amanda Larruy Santamaria, Maria Morales Dalmau, Laia Serra Riera, Mireia Tovar Martín i Jana Valdé Cusachs.

6è curs:
Beth Andrews Bossy, Marc Castillo Blanco, Ricardo Catalán Bandera, Marc Comellas Castells, Anna Joyas Parent, Mia Lardner Semler, Jorge López de Lamadrid Hernández, Elsa Manrique Gràcia, Eva Montsinos Blanes, Yamil Ortiz Bohórquez, Marta Otano Alonso i Judith Tomàs Martínez.

Instrumentistes:

Coordinació, piano, guitarra: Jordi Berni
Veu: Ismael Dueñas, Nelsa Baró, Roser Dresaire
Violoncel: Havard Enstad
Teclat: Jordi Griso
Baix: Cristobal Montesdeoca
Bateria: Joan Vilalta
Piano: Lluís Carmona
Coordinació artística: Rafel Plana

 


Horari
Dijous 23 de maig, 19 h
Divendres 24 de maig, 19 h
Dissabte 25 de maig, 17 h


Preu
Entrada gratuïta. Cal recollir l'entrada des de dues hores abans de l'espectacle, a taquilla


Ubicació
Teatre Ovidi Montllor


Continguts relacionats

  • Pràctiques escèniques de dansa clàssica curs 2017-18. Imatge de Mariona Olmos

SEU CENTRAL
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
i.teatre@institutdelteatre.cat

 

CENTRE DEL VALLÈS
Plaça Didó, 1
08221 Terrassa
T. 937 887 440
it.terrassa@institutdelteatre.cat

 

CENTRE D'OSONA
c/ Sant Miquel dels Sants, 20
08500 Vic
T. 938 854 467
it.vic@institutdelteatre.cat

 

MAE
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
mae.it@institutdelteatre.cat

 

Carregant...
x