Logo Institut del Teatre

Del 6.3.2019 al 9.3.2019

Un any més, els alumnes de tercer a sisè curs del Conservatori Professional de Dansa (CPD) presenten públicament propostes coreogràfiques de creació pròpia, que són les següents:

 

Programa A

LAZOS EFÍMEROS 5è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Yoel Ferré Vargas
Música: “Coplas Del Querer” de Miguel Poveda

ARKHÉ 3r Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Marta Pursals, Clara Quetglas, Emma Pons, Carolina Encabo, Maria Iglesias, Pau Altimira, Bernat Giménez i Joel Sans
Música: “Time” de Hans Zimmer

HARAKA 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Marian Alquézar
Música: “Perihelión” de Javier Paxariño

EYA 3r Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Guillem Salmeron, Irene Rojo, Noelia Puigdueta, Vera Asunción, Carina Freixas, Martina Altayó, Roser Dresaire, Hugo Real, Blai López, Lluna Galarza, Maria Lamuela, Marta Vidal, Joaquín Mar-tínez, Patricia Pazo, Yenifer Macías, Raquel Valldepérez, Tomàs Gispert, Joan García, Eloi Rodés, Ilènia Pradas, Paula Martín i Natalie Alexandrova
Música: “Baiana” de Barbatuques

DÉJÀ VU 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Mia Lardner
Música: “Journey for a Traveller” de Nils Frahm

TABÚ 4t i 5è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Guillermo Castillo, Isabel Galera, Cristina González, Alba Caritg, Adam Olivares, Yoel Ferré i Eva Jiménez
Música: “El Uvero” de Miguel Poveda

APÚNTEME USTED 6è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Laura Cristina López Fernández
Música: “Catalina” de Rosalia

En(GranaDos) 5è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Yoel Ferré Vargas i Eva Jiménez
Música: “Danza Oriental” d’Enric Granados

GEOVELIG 5è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Mauricio Zúñiga
Música: “Concert n. 5 In F-minor for haripischord and strings (BWV 1056)” de J.S. Bach, “Largo” de Maria Joao Pires

THE SOUND OF THE ARCTIC 4t Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Emilia Lindblom Arbués i Ona Vilardaga Gomila
Música: “Elegy for the Arctic” de Ludovico Einaudi

SACAI 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Ariana López Peláez
Música: “Humeaban las chozas” d’Arcángel

OCTOPIRUM 6è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Anna Alegre, Gloria Gar-cia, Maria Sayrach, Carlota Mas-Beya, Clara López, Laura López, Úrsula Urgelés i Sofia Mae
Música: “Leonesse” de Vittorio Vella

If I... 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Marc Comellas
Música: Fragments de “Whales” i “Black Gold” d’Armand Amar

UN COP MÉS 6è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Úrsula Urgelés González
Música: Laika's Journey / "Bella Ciao (Goodbye Beautiful)"de Max Richter / de Marc Ribot (feat. Tom Waits)

IMPETU 4t Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Helena Español, Guillermo Castillo, Elsa Ribas, Carla Pizarro, Gabriel Parra, Tania Navas, Sara Canabal, Paula Lages i Pol Martínez
Música: “La danza del oso” de Banda Celta Danzante

PRIMER CON TACTO 3r, 4t i 5è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Roser Dresaire, Pere Sansaloni, Sergi Ferrando, Martí Blanco, Noel Quintela i Carla Piris
Música: “Wolf Pack” de Bachar Mar-Khalifé.

BORÁS 6è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Maria Sayrach
Música: “Rumba Escabrosa” de Manzanita

 

Programa B

SACAI 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Ariana López Peláez
Música: “Humeaban las chozas” d’Arcángel

NUDE 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Beth Jessie Andrews Bossy
Música: “Time” de Hans Zimmer

VAIVEN 3r Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Ferran Aubá, Anna Bernal, Adrián Gómez, Laia Pérez, Ivette Gil, Alejandro Luque, Berta Mir, Maria Bardolet, Lucía Vicedo, Yaiza Cañas, Yaiza Campanales, Tazia Tarabelli, Mabel Montes i Judit González
Música: “Lujuria” de Manolo Carrasco

CRYSTALIZED 4t Dansa Contemporània i Clàssica
Coreografia i interpretació: Isaac Verdura i Emilia Lindblom
Música: “Cum Dederit”(Nisi Dominus) d’Antonio Vivaldi

ZUHEROS 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Marta Ferré Baños
Música: “Ídolo” d’Antonio Rey

SIN RUMBO 4t Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Luigi Civitarese
Música: “Sin rumbo” d’Arca

YNERSYA 5è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Jana Valdé, Mireia Tovar, Laia Serra, Amanda Larruy, Aina Betancort i Maria Morales
Música: “Brim” d’Ólafur Arnalds

CAFUNÉ 4t. Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Laura Gutiérrez i Queralt Farran 
Música: “O Children” de Nick Cave

LATENTE 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Anita Martín
Música: “Panderos” de Coetus, “Jardín de Naranjas” de Miguel Poveda

SOLO 6è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Sofia Mae García
Música: “Clin Doeil” de Jazz liberatorz

SOMNIUM 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Ariana López Peláez
Música: “Fandangos” de l’Arpeggiata & Christina Pluchar

MERAKI 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Carlota Mas-Beya Linares
Música: “Gallo Rojo, Gallo Negro” de Sílvia Pérez Cruz

AL SEGON SIS 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Marta Otano
Música: “Norrland” de Gidge

AISEDEDE ET FADELLA 4t Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Sara Guaitoli, Aïda Valls, Carla Andrades, Héctor Espuela, Isaac Verdura, Judit Entrena, Julieta Eres, Laura Feliu, Laura Gutiérrez, Mar González, Marina Ruiz, Montse Gutiérrez, Queralt Far-ran, Rita Tenes, Beatriz Cáceres, Claudia Rodríguez, Gaëlle Bastien, Luigi Civitarese, Maria Porras, Sergi Ferrando i Bernat Martínez
Música: “Kereshmeh” de Parissa Ensemble Dastan

PRIMER CON TACTO 3r, 4t i 5è Dansa Contemporània
Coreografia i interpretació: Roser Dresaire, Pere Sansaloni, Sergi Ferrando, Martí Blanco, Noel Quintela i Carla Piris
Música: “Wolf Pack” de Bachar Mar-Khalifé

SERES ES SER 6è Dansa Espanyola
Coreografia i interpretació: Marian Alquezar, Marta Ferré, Juan Ramón Garcés, Jaike Martínez, Ariana López, Emma Molin, Anita Martín i Meritxell Rodríguez
Música: “Coplas mecánicas” d’El niño de Elche i “De aquí no sales” de Rosalía

QUITE MAD 6è Dansa Clàssica
Coreografia i interpretació: Coke López de Lamadrid
Música: “Falling in Love” d’Alan Watts i “Experience” de Ludovico Einaudi

Compra d'entrades a http://tincticket.com/ 


Horari
Programa A:
Dimecres, 6 de març, a les 20 h
Dissabte, 9 de març, a les 19 h

Programa B:
Dijous, 7 de març, a les 20 h
Dissabte, 9 de març, a les 17 h


Preu
5 €

Compra d'entrades a http://tincticket.com/ o a la taquilla de l'Institut del Teatre dues hores abans de l'inici de la funció


Ubicació
Teatre Ovidi Montllor


SEU CENTRAL
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
i.teatre@institutdelteatre.cat

 

CENTRE DEL VALLÈS
Plaça Didó, 1
08221 Terrassa
T. 937 887 440
it.terrassa@institutdelteatre.cat

 

CENTRE D'OSONA
c/ Sant Miquel dels Sants, 20
08500 Vic
T. 938 854 467
it.vic@institutdelteatre.cat

 

MAE
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
mae.it@institutdelteatre.cat

 

Carregant...
x