Logo Institut del Teatre

Històric de beques i premis per a graduats

Índex

Premi Adrià Gual 
Premi de Dansa
Beques de Formació i Perfeccionament
Projecte ITEmergents
Premi pel disseny de l'aparador del Palau Robert 2015
Premis a Projectes d’escenificació
Premis a Estudis de Perfeccionament
Premis a Projectes de Recerca
Curs de Postgrau Factoria IT



Premi Adrià Gual (2012- actualitat)

  • Associació Companyia Ignífuga `per Utopia (2016)
  • Associació Obskené per Ciutat de Vidre (2015)
  • Associació Artística Propostes Conscients per Només ens vol protegir del cel  (2014)
  • Projecte Nissu per la seva proposta Shell (2013)
  • Associació La Calòrica pel seu projecte La Nau dels Bojos (2012)
     

Premi de Dansa (2015-actualitat)

  • Ariadna Montfort amb Moaré (2016)
  • Eulàlia Bergadà amb Gold Dust Rush (2015)

Beques de Formació i Perfeccionament (2011-actualitat)

  • Juan Pablo Miranda Bosisio: The Berlin Summer University of Arts (2016)
  • Marc Naya Diaz: Master en Art Sonor (2016)
  • Marta Filella Martorell: Anatomía para el Movimiento-Gesto anatómico (2015)
  • Laila Tafur SantaMaria: Six Weeks School + Movement research NY (2015)
  • Ilona Muñoz Rizzo: MA Ensemble II (Teatr Piesn Kozla) (2014)
  • Andreu Martínez Costa: Forman Brothers Workshop (2014)
  • Sandra Navarro Casino: SITI Summer theater worshop / Siti curso intensivo de teatro (2013)
  • Clara Rodriguez García-Muñoz: Summer intensive Workshop 2014 SITTI Nueva York (2013)
  • Víctor Sánchez Rodríguez: Seminari Intensiu de Dramatúrgia Panorama Sur 2012 (2012)
  • Francesc Mas Farreras: Mètode Margolis (2012)
  • Francesca Vadell Cubells: Certification Program for Associate Teachers of Fitzmaurice Voicework (2011)

 Premi pel disseny de l'aparador del Palau Robert 2015

  • Laura Clos Caturla

Premis a Projectes d’escenificació (2006-2011)

  • Imatges gelades de l’Associació artística INDI GEST (2011) 
  • Els cavallets de mar no es toquen de l’associació Verins Escènics (2011)
  • Millor projecte de teatre de text: Animals Migratoris de la Happy End Associació (2010)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: Negret de Guinea del col·lectiu Corcada (2010)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment Memo de l'Associació Cultural Lupus (2010)
  • Millor projecte de dansa o de teatre de moviment: Rússia de la companyia La Veronal (2010)
  • Millor projecte de teatre de text: Lotte Goes Liquid de la companyia Los Resilentes (2009)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: Gurs de la Companyia Per Se (2009)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment Alades Paraules de l'Associació Cultural Tuvalú (2009)
  • Millor projecte de dansa o de teatre de moviment: Proyecto Raí de l'Asociación Artedero (2009)
  • Millor projecte de teatre de text: Seguretat de la Companyia Teatral La Soga (2008)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: En Joan sense por de la Companyia Egos Produccions SCCL (2008)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment: El vol de la Calandria de Me Tangere Teatre i La cena de N Naranja (2008)
  • Millor projecte de teatre de text: Molta aigua de l’Associació de nous projectes escènics Teatre Net (2007)
  • Accèssits: Les circumstàncies de Clara de Teatre Particular, S.L. i Potser somniar... de Teatre de l’Enjòlit (2007)
  • Millor projecte de teatre de text: L'ham de l’Associació Elecktra Projectes Culturals, integrada per les graduades: Gloria Balaña Altimira i Judith Torres Mitja (2006)
  • Millor projecte d’òpera de petit format o de teatre musical: El vestit nou de l'emperador de Postfestum Projectes Culturals integrada pels graduats: Marta Rafa Serra i Ricard Prat Coll (2006)
  • Millor projecte de teatre visual: Cuttlass el pistoler molecular de Produccions Essencials integrada pels graduats: Andreu Raich Roca i Albert Tola Pascual (2006)
  • Accèssit: Una temporada a l’infern de l’Associació Cultural sense ànim de lucre Saison, integrada per les graduades: Andrea Segura Olavarria i Eva Alonso Ortega (2006)
  • Bales i ombres (un western contemporani) de l'Associació Projectes Culturals La Fantástica, integrada pels graduats: Sílvia Sanfeliu Morros, Ricard Prat i Coll (2005)
  • Quartet de Heiner Müller, de la companyia Quartet integrada pels graduats: Aleix Albareda Vilalta i Emma Gómez Valenzuela (2005)
  • Cassavetiana de l'associació Balanzan, integrada pels graduats: Roger Coma Estruch i Fèlix Pons Ferrer (2005)

 

Premis a Estudis de Perfeccionament (2006-2010)

  • Anna Zouari Argemí:Curs d'Especialista Universitari en Interpretació Cinematogràfica i Audiovisual (2010)
  • Alicia Corral Alonso: Yoga Instructors Course / Yoga Intensive For Musicians / Workshop In India With Abani Biwas (2010)
  • Maribel Martínez Roldan: Tallers al Sportivo Teatral (2010)
  • Alicia Corral Alonso: Living Movement/Eurythmy (2009)
  • Ferran Dordal Lalueza:Assistència a Dramaturg - Volksbühne, Schaubühne i HAU (2009)
  • Nuria Olivé Casanova:Mètode Margolis per a l'actuació i la creació teatral (2009)
  • Anna Ros i Llobet: Mim corporal dramàtic, tècnica d'Etienne Decroux (2009)
  • Gerard Cabarrocas Serra: Assignatures Cos i Moviment a l'Acadèmia De Teatre Teak (2008)
  • Xavier Frau Pascual: Seminari biomecànica teatral (2007)
  • Oriol Nogués Balaña: Cursos de tècniques de vestuari(2007)
  • Ricard Serra Pujol: Classical Acting Course for post-graduates and professionals (2006)
  • Elisenda Renom Bernaus: Mètode Feldenkrais (2006)
  • Marta Esmarats i Bigas: Escola Internacional de l'Actor Còmic(2006)

 

 Premis a Projectes de Recerca (2006-2007)

  • Josué Guasch Carbonell per Els nou nous (2007)
  • Esther Pallejà Lozano per La memòria del cos com a font de creació dramatúrgica (2007)
  • Elena Ramos Izquierdo per Actualitat i inactualitat del cos en el teatre i dansa figural (2007)
  • Lluis Fusté Coetze per Teatre i teràpia: un mapa conceptual, un cas concret i una proposta de futur de L (2006)

 

Curs de Postgrau Factoria IT (2005-2006)

  • Lucia Cerdán Sena. Projecte: Configuració d'un programa de dansa de caràcter per a centres de dansa professionalitzadors i no professionalitzadors
  • Amanda Diaz-Ubierna Casariego. Projecte: Formació avançada i itinerant de les Arts de Carrer
  • Montserrat Lloret Roca. Projecte: Aplicació del mètode de tècnica de peus per a nens
  • Maria Nieves Lopez-Llauder Sánchez. Projecte: Dansa a l'escola
  • Marta Soler Gorchs. Projecte: Especialització en el mim i la dramatúrgia corporal d'Etienne Decroux

SEU CENTRAL
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
i.teatre@institutdelteatre.cat

 

 

CENTRE DE TERRASSA
Plaça Didó, 1
08221 Terrassa
T. 937 887 440
it.terrassa@institutdelteatre.cat

 

 

CENTRE DE VIC
c/ Sant Miquel dels Sants, 20
08500 Vic
T. 938 854 467
it.vic@institutdelteatre.cat